Kim jestem

Nazywam się Beata Latos. Jestem Kobietą, Siostrą, Wiedźmą, Joginką. 


Jestem też Naukowczynią, zajmuję się pogodą i klimatem, a dokładniej badam cyklony, powodzie i ulewne deszcze. O moich badaniach możesz przeczytać na mojej stronie lub na moim profilu na ResearchGate.


Joga i nauka są moimi wielkimi pasjami. I wbrew pozorom, cudownie się łączą - balansują się wzajemnie. Razem dają mi przestrzeń na podążanie za intuicją, lekkość i pełnię kobiecości, a także racjonalność, siłę, uziemienie i zdecydowanie.  


Mieszkam w Sopocie, prowadzę zajęcia online oraz organizuję jogowe wyjazdy.

Moja przyjaźń z jogą

Joga znalazła mnie w 2016, podczas podróży po Brazylii. Wtedy to mojej ścieżce pojawiła się Carolina - joginka, która wprowadziła mnie w tę holistyczną praktykę. Jestem za to niesamowicie wdzięczna.

Joga pomaga mi zachować spokojny umysł i zdrowe ciało, otworzyła mnie na akceptację słabości, radość z drogi, a nie tylko z osiągnięcia celu, na pełnię miłości -  do siebie i świata. Joga jest moim najlepszym przyjacielem. Jest ze mną zawsze - wtedy, gdy pojawiają się niesforne myśli, kiedy płaczę, kiedy się śmieję. Żyje we mnie. Systematyczność mojej praktyki wynika z głębokiej potrzeby odżywienia ciała i umysłu dokładnie tym, czego mu potrzeba. 

Moją pierwszą miłością była i nadal jest Vinyasa - joga dynamiczna. Odnajduję w niej formę medytacji w ruchu. 

Jak zaczęłam uczyć?

Kiedy w 2016 zaczęłam praktykować, nie planowałam uczyć. Przez długi czas nie czułam gotowości do dzielenia się jogą. Aż pewnego razu, jesienią roku 2019, byłam na statku pomiędzy Australią a Indonezją. W ramach mojego doktoratu z meteorologii tropikalnej wraz z innymi naukowcami prowadziłam badania interakcji pomiędzy atmosferą i oceanem. Codziennie wieczorem (pomiędzy popołudniowym a wieczornym sondowaniem troposfery, oraz kilka godzin po CTD :)) wychodziłam na pokład statku, żeby praktykować. Zdarzało się, że ludzie mi się przyglądali. Pewnego dnia ktoś zapytał, czy poprowadzę jogę. Opierałam się - nie miałam ani doświadczenia, ani ukończonego kursu. "Na pewno jesteś najlepszym nauczycielem jogi w promieniu najbliższych 200 mil" - usłyszałam. "To prawda" - pomyślałam. I tak zaczęłam uczyć.   

Dlaczego uczę?

Uczę, bo uwielbiam i chcę się dzielić tym, co naturalnie ze mnie wypływa. Bo wiem i czuję, że moi jogini czerpią korzyści ze wspólnej praktyki. Bo sama się wiele uczę, kiedy uczę

Moje kwalifikacje

W 2018 ukończyłam kurs Mindfulness dla Zdrowia w Centrym Joga w Warszawie, pod okiem Sary Ślubowskiej i Moniki Wądołowskiej. W 2020 ukończyłam kurs Yoga Alliance - 200 hr YTTC (RYT® 200) w szkole Samadhi Joga w Warszawie pod okiem m. in. Marty Haskins, a w 2022 kurs sekwencjonowania w warszawskiej Yoga Home. W 2023 ukończyłam Akademię Arto i Choreoterapii pod okiem dr Anny Glińskiej-Lachowicz oraz kurs Access Bars.

Ciągle się rozwijam i biorę udział w mniejszych i większych kursach. Obecnie jestem w trakcie kursu ART OF REST RESTORATIVE & YIN YTT with Awakened Spirit Yoga and Scott Davis, która jest jedną ze szkół zarejestrowanych w Yoga Alliance. 

Złapmy się na Instagramie