Cudowny Człowieku,

Zapraszamy Cię na warsztat jogi i tańca "WytańczTO - Ceremonialne Cacao w 5 Rytmach® z Tomaszem Szymochą & B-LESS-ED Yoga", który odbędzie się 9 sierpnia 2021 w Bieszczadach.

"Czuję, że joga otwiera - na doświadczenie, obecność, uważność, wdzięczność, akcpetację, harmonię. Ciało otwarte to ciało czujące, gotowe na doświadczenie cudu istnienia, Tu i Teraz. Joga to sztuka znajdowania i odczuwania rozkoszy - w tym wszystkim, co istnieje, takim, jakie jest."

Beata Latos

"Wierzę, że wytańczyć – zatańczyć – przetańczyć można nie tylko to co nam przeszkadza w środku, w nas samych, ale i to co na zewnątrz: w naszych relacjach, w naszym świecie i wszechświecie. Energia, którą niesie ze sobą taniec, ma niezwykle transformującą moc, a taniec w dobrej intencji przynosi skutki, które z czasem się zamanifestują. Rytmy to dla mnie celebracja życia, żeńskości i męskości w każdym z nas. "

Tomasz Szymocha

Podczas warsztatu będziemy praktykować jogę, otworzymy nasze serca dzięki magicznej podróży z Ceremonialnym Cacao oraz przetańczymy wspólnie falę 5Rytmów®. Ceremonia Cacao to oczyszczenie poprzez radość, zabawę, obecność, b(ł)ogostan. Wytańczymy to, co w nas siedzi i uwiera oraz to, czego istnienia nawet nie jesteśmy świadomi. A wcześniej przygotujemy nasze ciała na głębię całego doznania, zatapiając się w jodze.

Praktyka 5Rytmów® tworzy społeczność, która wypaca swoje modlitwy, wspiera proces potrzebnej zmiany i daje bezpieczną przestrzeń dla każdego, kto chce wstrząsnąć swoim ego i przebudzić w sobie tę część, która jest nieprzewidywalna, pełna pasji, fascynująca, balansująca na krawędzi i tęskniąca za wolnością.

Zajęcia zapoznają nas z elementami 5 Rytmów:

~~ Flowing ~~ Staccato ~~ Chaos ~~ Lyrical ~~ Stillness ~~

Poprzez ruch, zaopiekujemy się i nadamy należytą uwagę każdej części ciała. Wsłuchamy się w nasze ciała i pozwolimy im przemówić w ich własny, dynamiczny sposób.

Jak wspiera nas praktyka 5Rytmów®?

1. w płaszczyźnie materialnej - fizycznej, powoduje wydzielenie się endorfin, poprawia się samopoczucie, krew krąży lepiej, pot oczyszcza ciało z toksyn;

2. w płaszczyźnie duchowej, ta prosta praktyka staje się cynglem umożliwiającym silny, transformujący proces: ruch pozwala tańczącym wyjść z poczucia izolacji i poza ego; krew krążąca w żyłach staje się buzującą życiową energią; pot oczyszcza duszę i uświęca nasze istnienie. Ruch rozbudza w nas nieskończoną kreatywność, a poprzez wspólny taniec tworzy się połączenie i poczucie jedności: z plemieniem i ze wszechświatem.

Gotowy na przemiany? WytańczTO! Wszystko co w Tobie siedzi. Praktykując 5Rytmów® będziesz czuć się lepiej, wprowadzisz do swojego życia Radość, Kreatywność, Odwagę, Wolność, Dzikość, Delikatność, Przestronność.

________

Tomasz Szymocha to akredytowany nauczyciel 5Rytmów®.

Trening nauczycielski ukończył 2016 w The Moving Center® New York. Od tego czasu aktywnie prowadzi zajęcia i warsztaty 5Rytmów® w Polsce, Niemczech, Izraelu, Hiszpanii. Z zawodu jest aktorem mimem po szkole w Berlinie, gdzie przez wiele lat pracował w teatrze. Nauczał ruchu w Niemczech, Polsce, Włoszech, Francji, Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Prowadził zajęcia taneczno-teatralne dla dzieci i młodzieży w Berlinie i Paryżu. Wychował się w Warszawie, gdzie występował w Teatrze Buffo jako mim. W 1987 emigrował do Berlina. W wieku 25 lat intensywnie medytował przez 2,5 roku w Himalajach. Od 2011 roku założyciel BioRezydencji w Świerodowie-Zdrój (www.biorezydencja.pl), ekologicznego centrum warsztatowo-rozwojowego. Z zamiłowania , podróżnik, ojciec 5 dzieci, wegetarianin, masażysta Lomi Lomi Nui, ukończył ISTA level 2., miłośnik lasów (zasadził 70 tys drzew).


Beata Latos jest nauczycielką Vinyasa Yogi. Więcej o Beacie tutaj.

GDZIE

GOKSiT Polańczyk (ul. Bieszczadzka 18, Polańczyk)

KIEDY

9 sierpnia (poniedziałek): od 14.00 do 21.00

ROZKŁAD JAZDY

13.30 - 14.00 Przyjazd (GOKSIT Polańczyk, ul. Bieszczadzka 18, Polańczyk)

14.00 - 15.15 Vinyasa Yoga

15.30 - 21.00 Taniec 5Rytmów® z Ceremonią Cacao oraz kolacją

+ after party w Yoga Chatce (Kołonice 4)

CZYM SIĘ KARMIMY

Cacao to święta roślina Majów, używana podczas obrzędów ceremonialnych. Roślina ta uczy nas jak wejść głębiej w nasze serca, umysły i serce Matki Ziemi, by na nowo odkryć prawdziwą uzdrawiającą siłę, która jest w każdym z nas. Będziemy spożywać ok 30-40 mg specjalnie przygotowanego czystego surowego kakao (z mlekiem roślinnym, chilli, syropem z agawy). Ciała ukoimy wodą z lokalnego źródła, a podczas kolacji nakarmimy wegańskim jedzeniem, bazującym na produktach z ekologicznych upraw.

NOCLEG

Jest możliwość noclegu w Yoga Chatce, położonej 25 minut jazdy samochodem od miejsca warsztatu, na podłodze w sali praktyki jogi. Należy zabrać własną karimatę i śpiwór. Nocleg na wspólnej sali ze śniadaniem i możliwością porannej praktyki jogi kosztuje 20 zł (dodatkowo do ceny warsztatu).

KOSZT

199 zł (w tym opłata rezerwacyjna 50 zł)

JAK ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE?

Wyślij zgoszenie na: latos.bee@gmail.com. Opłatę rezerwacyjną w kwocie 50 zł będziesz mógł/mogła wpłacić na konto, które podam Ci w odpowiedzi na przesłanego maila.

WAŻNE INFO

- w dniu imprezy nie spożywamy mięsa, alkoholu oraz innych środków odurzających;

- jesteś w pełni odpowiedzialna/odpowiedzialny za siebie, swoje potrzeby, uczucia i emocje oraz dbasz o przestrzeń i bezpieczeństwo swoje oraz pozostałych uczestników;

- klarownie komunikujesz innym o swoich potrzebach i granicach;

- 5Rytmów® jest wspólnym procesem gdzie pojawiają się emocje, którym towarzyszy płacz, śmiech, krzyk. Bądź autentyczna/autentyczny, wyrażaj się. Wszystkie uczucia i emocje są mile widziane;

- warsztaty są LGBT - otwarte dla wszystkich i na wszystko;

- jogę i taniec praktykujemy boso;

- podczas Ceremonii Cacao będziemy spożywać surowe cacao. Jeśli stosujesz leczenie tabletkami psychoaktywnymi, skonsultuj z lekarzem czy możesz spożywać stężone surowe cacao.

Z miłością

Beata & Tomasz