Marzy Ci się Słońce, Natura i błogość wśród palm? A może widok na wodę i surfing? Wodospady i lasy równikowe ... odkrywanie innej kultury, poznawanie historii ludzi i miejsc, zanurzenie w rytuałach, świadome podróżowanie i rozwój, dobre jedzenie, błogostan i dobrostan... Bali to miejsce, w którym te marzenia mogą się spełnić. Oczywiście, razem z jogą.
Bali to wyspa, która nakarmi Twoje zmysły. Poznaj ten skrawek Ziemi ze mną, pogłębiając odczuwanie błogości poprzez uważność, praktykę jogi i oddechu. Zajęcia ze mną to ukojenie, tym razem podane na tacy razem ze słodkimi, tropikalnymi owocami. Ten wyjazd jest wyjątkowy, bo nie tylko jogowy, ale również podróżniczy: łączy jogę z przepiękną podróżą w Miejsce Mocy.
TERMIN
27.11.2023 - 08.12.2023 (12 dni)
CENA
Cały wyjazd sumuje się na ok. 8400 PLN w wersji minimalnej i ok. 13500 PLN wersji maxi. Szczegóły w prezentacji poniżej.
"Czuję, że joga otwiera - na doświadczenie, obecność, uważność, wdzięczność, akcpetację, harmonię. Ciało otwarte to ciało czujące, gotowe na doświadczenie cudu istnienia, Tu i Teraz. Joga to sztuka znajdowania i odczuwania rozkoszy - w tym wszystkim, co istnieje, takim, jakie jest."
Beata Latos
Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdu znajdują się w ponższej prezentacji
wschodzące słońce, widoczne z góry Batur
joga w lokalnym studiu
kwiaty i woda - rytuał oczyszczający
koncert relaksacyjny z użyciem mis tybetańskich
małpki w Monkey Forest
jeden z balijskich wodospadów
lunch w lokalnej restauracji
terasy ryżowe na Bali
przykład śniadania
Uluwatu Sunset & Kecak Fire Dance
Uluwatu Sunset & Kecak Fire Dance
obmywanie ciała
zachód słońca
lokalny targ
JAK ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE?
napisz na latos.bee@gmail.com
W odpowiedzi na zgłoszenie dostaniesz numer konta do wpłaty zaliczki
Zaliczka, która jest gwarancją rezerwacji miejsca, wynosi 1 000 PLN.
Co może być wyzwaniem?
Jeśli nie praktykujesz regularnie jogi, codzienne zajęcia + inny rodzaj aktywności moga być dla Ciebie fizycznym wyzwaniem. Ten wyjaz jest otwarty dla joginów i joginek na każdym poziomie, jednak zachęcam, aby przed wyjazdem zadbać o aktywność fizyczną i ciało przyzwyczajone do ruchu.
Bali to piękna wyspa, ale są miejsca, które są zatłoczone lub zaśmiecone. Podczas wyjazdu doświadczysz prawdziwego, nielukrowanego oblicza wyspy, w całym spektrum jej różnorodności.
Czy byłeś(aś) kiedyś w klimacie wilgotnym równikowym? Wyspa położona jest w tej strefie klimatycznej, dlatego przez cały rok można spodziewać się tu wysokich temperatur (26–33°C), nieznacznie niższych w centralnych rejonach wokół Ubud i w górach. Dla niektórych to wyzwanie, dla innych - lepki od potu raj na Ziemi. Dla mnie to drugie!
Podróż dla Ziemi
Kochanie Natury to nie tylko zachwycanie się nią i otaczanie, ale również aktywne uczestnictwo w jej ochronie. Zgadzacie się? Podczas tego wyjazdu na kilka sposobów będziemy Podróżować dla Ziemi.
Przy wyborze noclegów kierowałam się tym, jak właściciele miejsca podchodzą do ochrony środowiska i jakie rozwiązania pro-środowiskowe oferuje dane miejsce.
Przed wyjazdem zrobię Wam listę rzeczy, które warto zabrać. Znajdą się na niej własne siatki na owoce / warzywa z targu, dobrej jakości filtr do wody, własna słomka metalowa (do wody kokosowej i nie tylko). Wesprę Was w uzbrojeniu się w rzeczy, dzięki którym podróżując, będziemy generować mniej plastiku.
Ważne będzie dla nas wspieranie lokalnych inicjatyw i lokalnych społeczności, w ramach zasady "myśl globalnie, działaj lokalnie".
W miejscach, gdzie nocleg nie jest ze śniadaniem, śniadania będę dla Was przygotowywać ja. Będą bazować na lokalnych składnikach, w myśl "less waste". W praktyce, będę rozplanowywała posiłki tak, aby jak najmniej się zmarnowało. Muszę przyznać, że jestem w tym całkiem dobra!
Śniadania będą wegetariańskie i wegańskie, natomiast pozostałe posiłki według Twojego uznania. Za każdym razem, kiedy będziemy jeść razem, będziemy wybierać lokale z opcjami vege. Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ), opublikowała specjalny raport "Global Warming of 1.5 ºC", będący efektem prac Międzyrządowego Panelu na rzecz Zmiany Klimatu (UN Intergovernmental Panel for Climate Change, w skrócie: IPCC). Raport pokazuje przyczyny postępujących zmian klimatycznych, globalne ryzyka z nimi związane oraz konkretne rozwiązania na spowolnienie tych zmian, a nawet ich eliminację. Jednym z nich jest wprowadzenie diety roślinnej i roślinnych alternatyw dla mięsa na masową skalę (źródło).
Podóż samolotem wiąże się z dużym śladem węglowym, jednak trudno byłoby nam dostać się na Bali na rowerze. Dlatego sugeruję, żeby wybrany % kosztu wyjazdu przeznaczyć na działania wybranej prośrodowiskowej organizacji. Można na przykład wesprzeć Aspen Global Change Institute - organizację, która wspiera badania i rozwój przyjaznych środowisku technologii, w tym dekarbonizację przemysłu lotniczego. Liczymy na to, że w przyszłości samoloty będą mogły być napędzane silnikami na wodór lub elektrycznymi, i dokładamy do tego cegiełkę. Ciekawy artykuł na ten temat jest do przeczytania na blogu "Nauka o Klimacie".
Codziennie będziemy robić inne małe, wielkie rzeczy, dzięki którym nasza podroż będzie dobrem dla nas i dla innych. Jestem pewna, że znajdziemy jeszcze 100 sposobów na Podróż dla Ziemi!